Setkání s didaktikou informatiky 8

Vážení přátelé didaktiky informatiky,

Akce se zúčastnilo prezenčně 14 lidí a online 71.

Bankou nabízené servery jsou převážně typu HP DL 380p G8 v konfiguraci dualCPU (2x8C), 256+ GB RAM, 8x 600GB SAS 2,5″ HDD, 4x GLAN. V případě zájmu o darování těchto serverů kontaktujte organizátora akce na jan.krejci@ujep.cz.

Videonahrávka akce

=================Akce již proběhla=================
dne 30. 11. 2021 proběhne v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje (Velká zasedací místnost – tzv. Vana)

ZMĚNA: setkání přoběhne hybridní formou

již 8. ročník naší akce Setkání s didaktikou informatiky, která v loňském roce nemohla být realizována.

Update:

Po ukončení vlastní konference bude plynule navazovat jednání Odborné metodické skupiny iKAP 2A pro digitální gramotnost.

Tématem letošní konference je obsah oblasti Digitální technologie v rámci nové Informatiky dle RVP ZS 2021. Přednášejícími budou:

 • doc. Mgr. Cyril Brom, Ph.D.

  Nová média ve výuce – dobrý sluha nebo zlý pán?

  Přednáška posluchače seznámí se základy teorie multimediálního vzdělávání a s výsledky studií, které zkoumají efektivitu „nových médií“ ve výuce. V přednášce budou podrobněji diskutovány výukové hry a simulace, ale i výukové animace a další multimediální formáty. Posluchači se rovněž dozví, jak získané znalosti aplikovat v kontextu „nové informatiky“. Předchozí znalosti o tématu se neočekávají.

 • Ing. Pavel Roubal

  https://opocitacich.cz

  Frekventanty kurzu podrobně seznámí se svým konceptem, připravenými vzdělávacími materiály a metodikami jak pro první stupeň základní školy, tak pro nižší (6. a 7. třída) i vyšší (8. a 9. třída) druhý stupeň ZŠ. Kurz je určen jak učitelům informatiky, tak i učitelům neinformatických předmětů, kteří by ve ve svých předmětech měli digitální technologie sami používat a současně je také se svými žáky aplikovat a procvičovat. Potřebnou inspiraci zde naleznou i ti, kteří připravují pro novou informatiku své nové ŠVP.

 • Edhance s.r.o.

  Začněte učit informatiku jinak!

  Jak motivovat mladou generaci k rozvoji kompetencí pro úspěch v 21. století? Jak účinně rozvíjet digitální kompetence, kreativitu, kritické myšlení a touhu po seberealizaci? V rámci naší prezentace na akci získáte účinný návod i nástroj, jak lze předmět Informatiky vyučovat jednoduše, komplexně a hlavně zábavně! Součástí stánku bude ukázka práce s interaktivní aplikací, realizace praktických cvičení pro aktivizaci a motivaci žáků, ukázka zadávání a vyhodnocování testů a mnoho dalších tipů do výuky. Začněte vyučovat Informatiku jinak!

Začátek akce je naplánován na 14:00, registraci na akci je možné provést na konci této stránky.

  Jméno (povinný údaj):

  Příjmení (povinný údaj):

  E-mail (povinný údaj):

  Pracoviště:

  Dotazy a připomínky:

  captcha

  Prosíme o opsání textu z obrázku: